Často kladené otázky k ochraně údajů

Projděte si často kladené otázky a dozvíte se více o ochraně dat v PayU.

Často kladené otázky (FAQ)

Jak mohu vymazat své osobní údaje v PayU?

Pokud jste použil/a službu PayU jako zpracovatele plateb, vaše osobní údaje vymažeme, s výjimkou případů, kdy je musíme uchovávat podle zákona. To znamená, že vaší žádosti nemusíme být schopni vyhovět okamžitě. Proč tomu tak je? PayU při poskytování platebních služeb vystupuje jako platební instituce a je povinna uchovávat vaše osobní údaje po určitou dobu, jak to vyžadují zákony o předcházení zneužití finančního systému k praní špinavých peněz a financování terorismu. 

 

Žádost o vymazání údajů můžete podat prostřednictvím tohoto kontaktního formuláře a podle pokynů ve formuláři. 

Nechci dostávat další marketingová sdělení od společnosti PayU.

Snažíme se, aby pro vás byla naše marketingová sdělení zajímavá. Pokud je však již nechcete dostávat, můžete se z odběru odhlásit kliknutím na odkaz obsažený v každém takovém marketingovém sdělení. Pokud jej nemůžete najít, kontaktujte nás prostřednictvím tohoto kontaktního formuláře 

Jak společnost PayU získala mé osobní údaje?

Osobní údaje získáváme: 

 

  • přímo od vás, např. když nás kontaktujete za účelem získání nabídky nebo když odešlete žádost o podporu nebo se přihlásíte k odběru newsletteru. Vaše osobní údaje můžeme také získat přímo od vás, když žádáte o úvěr prostřednictvím služeb zprostředkovatele úvěrů PayU, nebo 
  • vaše osobní údaje můžeme získat od třetích stran, např. od obchodníků nebo provozovatelů tržišť, kde jste nakoupil/a a rozhodl/a se provést platbu za jejich zboží nebo služby s využitím služby PayU. 

 

Podrobnější informace o tom, jak společnost PayU shromažďuje vaše osobní údaje, najdete zde. 

Proč mi PayU zasílá e-maily se stavem platby?

Zákony o platebních službách nám ukládají povinnost poskytovat vám určité informace týkající se zpracovávané platby. Snažíme se, aby se k vám tyto informace dostaly co nejrychleji a byly co nejsrozumitelnější. Zasíláme je na e-mailovou adresu, kterou jste použili při nákupu produktu nebo služby od provozovatele internetového obchodu, který uzavřel příslušnou smlouvu s PayU.  

 

E-mail se stavem platby nemůže být podkladem pro to, abyste po něm požadovali jakoukoli další platbu. 

6