Rozšiřujeme nabídku lokálních platebních metod v Evropě

35% Evropanů, kteří nakupují online, volí nabídku zahraničních elektronických obchodů. Přeshraniční obchod je jedním z nejsilnějších trendů v elektronickém obchodování, jak naznačují údaje Eurostatu

PayU rozšiřuje nabídku lokálních platebních metod v Evropě a podporuje tím internetové obchody při jejich expanzi na nové trhy

35% Evropanů, kteří nakupují online, volí nabídku zahraničních elektronických obchodů. Přeshraniční obchod je jedním z nejsilnějších trendů v elektronickém obchodování, jak naznačují údaje Eurostatu[1]. Rostoucí počet elektronických obchodů již nyní generuje značné výnosy z prodeje do zemí Evropské unie. V reakci na rostoucí zájem sektoru elektronického obchodování o mezinárodní expanzi PayU rozšiřuje škálu nabízených platebních metod.

 

Platební karty (kreditní a debetní) jsou mezinárodní standardní platby v elektronických obchodech. Nicméně, v mnoha zemích mají větší popularitu mezi online nakupujícími alternativy, místní platební metody jako jsou rychlé bankovní převody v Polsku, tak zvané pay-by-links, nebo iDeal systém v Nizozemsku, který funguje velmi podobně.

Seznam takových příkladů je velmi dlouhý. Při zvažování expanze vlastního e-shopu na nové trhy je proto nutné věnovat pozornost přizpůsobení platebních metod preferencím místních zákazníků.

Zavedení způsobu platby preferovaného spotřebitelem v místní měně také umožňuje jasně uvést všechny další poplatky, včetně nákladů na dopravu. Tím je zajištěno, že kupující přesně zná konečnou cenu, kterou má zaplatit, a je ochotněji nákup dokončit.

 

Velmi nás těší, že stále více společností odvážně vstupuje na zahraniční trhy a přesouvá svoji nabídku za národní hranice. PayU má vhodná řešení pro místní platební metody, což nám umožňuje podporovat e-shopy při rozvoji přeshraničního obchodu v celé Evropě a také v Jižní Americe, Asii a Africe, “ říká Barbora Tyllová, country manažerka PayU pro Českou republiku, Slovensko a Maďarsko.

 

V reakci na rostoucí trend přeshraničního prodeje v elektronickém obchodování rozšířila PayU svou již tak bohatou škálu platebních metod, které dosud poskytovala ve střední a východní Evropě (Polsko, Česká republika, Slovensko, Rumunsko), a přidala místní řešení populární v západní Evropě.

 

Nabídka nyní zahrnuje platební metody jako: Sofort (Klarna), Giropay, iDeal, Paysafecard, Bancontact, MyBank.

 

Internetové obchody, které při implementaci své mezinárodní strategie expanze nedodržují zásady lokalizace, by v některých případech mohly ztratit přístup na více než 80 % trhu, pokud omezí nabízené platební metody pouze na platební karty. Proto je klíčem k úspěchu v přeshraničním elektronickém obchodě nabídka místních platebních metod, “shrnuje Barbora Tyllová, country manažerka PayU pro Českou republiku, Slovensko a Maďarsko.

 

Země Nejoblíbenější místní platební metody nabízené PayU
Rakousko Sofort(Klarna), Paysafecard
Belgie Sofort (Klarna), Pasafecard, Bancontact
Kypr Paysafecard
Česká republika Česká spořitelna, ČSOB, Fio banka, Komerční banka, mBank, Moneta, Postovni Sporitelna, Raiffeisen, Sberbank, UniCredit, SEPA Inkaso, TwistoPay
Finsko Paysafecard
Francie Paysafecard
Německo Giropay, Sofort (Klarna), Paysafecard
Řecko MyBank
Itálie MyBank, Paysafecard, Sofort (Klarna)
Litva Paysafecard
Lotyšsko Paysafecard
Malta Paysafecard
Nizozemsko iDeal, Sofort (Klarna), Paysafecard
Polsko Blik, mBank, PKO, Santander Bank, Alior Bank, T Mobile, Citi Bank, ING, Pekao, Millennium, BNP Paribas, BOŚ, Getin, Noble Bank, Idea Bank, BFG, Credit Agricole, Plus Bank, Nest Bank, Inteligo, PayU Splátky, PayU Pay Later
Portugalsko Paysafecard
Rumunsko BCR Click24 Bankovnictví, BT24 – Internetové bankovnictví BT, SEPA přímého debetu, BCR Splátky, BRD & BRD Finance Splátky, Alpha Splátky, Karta Avantaj Splátky, Garanti Bonus Card Splátky, Optimo Splátky, Raiffeisen Splátky, Star Card Splátky, Zebra Pay
Slovensko Paysafecard, TrustPay, Poštovní banka, Slovenská spořitelna, Sporo Pay, Tatra banka, UniCredit Bank, Viamo, General Credit Bank, SEPA Inkaso
Slovinsko Paysafecard
Španělsko MyBank, Sofort (Klarna), Paysafecard

Zdroj: PayU

 

 

 

O PayU:

PayU je přední poskytovatel online platebních služeb na 19 trzích s vysokým růstem, který se věnuje vytváření rychlého, jednoduchého a efektivního platebního procesu pro obchodníky a kupující. Společnost PayU je zaměřena na posílení postavení lidí prostřednictvím finančních služeb a vytvoření světa bez finančních hranic, kde může prosperovat každý, a je jedním z největších investorů v oblasti fintech. Její investice doposud přesáhly 700 milionů dolarů.

PayU poskytuje přes 250 platebních metod a platforem certifikovaných PCI. Trhy, na nichž PayU působí, představují potenciální zákaznickou základnu s téměř 2,3 miliardami lidí a obrovský potenciál růstu pro obchodníky. PayU má na těchto místních trzích více než 1 800 odborníků na platby, kteří podporují více než 300 000 obchodníků PayU a miliony zákazníků provádějících online platby.

PayU je jedním z klíčových hráčů online plateb na českém trhu. Poskytuje platby především velkým e-commerce zákazníkům a hráčům s mezinárodní působností. Pro malé a střední e-shopy nabízí PayU možnost aktivaci platební brány prostřednictvím auto-boardingu.

[1] https://ec.europa.eu/eurostat/statistics-explained/pdfscache/46776.pdf

6